Nowy numer 42/2019 Archiwum

Niebo i wniebowzięcie

– Miałam niedosyt modlitwy po pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Może to dziwnie brzmi, bo przecież co innego się robi przez dziesięć dni, idąc do Matki Bożej Częstochowskiej, jak nie modli? Ale jednak. Było mi za mało – mówi legniczanka Kasia Uchwał.

W tym roku pierwszy raz ruszyła na pielgrzymkę. – Zachwyciłam się atmosferą, życzliwością, pięknem. Tam też usłyszałam, że można pójść na piechotę na odpust w Krzeszowie.

Pomyślałam, że będzie to piękne uzupełnienie tego, czego doświadczyłam na wędrówce do Jasnogórskiej Pani. No i miałam ten niedosyt modlitwy – mówi Kasia. Wraz z nią ruszyła koleżanka – Adrianna Kondracka – Rok temu byłam na pielgrzymce po raz pierwszy. Potem tylko odliczałam dni, godziny do rozpoczęcia kolejnej... – wspomina Ada. – Gdy w tym roku usłyszałam, że po dojściu na Jasną Górę będę mogła znowu ruszyć do Matki, tym razem w Krzeszowie, nie zastanawiałam się ani chwili. Pielgrzymowanie staje się pewnym stylem życia – uważa. Kilkadziesiąt kilometrów drogi wystarczyło, by dziewczyny stwierdziły jednogłośnie – to było dobre „uzupełnienie”. – Nie wyobrażałam sobie, ile radości może dać wędrowanie do Matki Bożej Łaskawej, modlenie się do Niej, a na koniec wejście do przepięknej bazyliki mniejszej w Krzeszowie. Było to coś niesamowitego. Nie spodziewałam się aż takiego szczęścia i pokoju – opowiada Kasia. – Dlatego zostałyśmy na noc i tam wzięłyśmy udział w uroczystości Wniebowzięcia NMP. Na Eucharystii poczułyśmy się jak w niebie!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL