Nowy numer 42/2019 Archiwum

Pocałunek Boga przejdź do galerii

Prawie 100 muzyków i śpiewaków wykonało trzecie "oratorium legnickie".

Wieczorny koncert w uroczystość Wniebowzięcia NMP i wykonanie oratorium "Pocałunek Boga" można na pewno uznać za czołowe wydarzenie kulturalne roku 2018 w Legnicy. Prawie 100 muzyków i śpiewaków wykonało trzecie "oratorium legnickie" wieńczące całość. Przed dwoma laty premierę miało oratorium "Szczęśliwi", a przed rokiem - "Ja Jestem".

Na światową premierę dzieła przyszło do kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa kilkaset osób. Zanim zabrzmiały pierwsze takty ks. dk. Adrian Sielicki, współtwórca dzieła, witając gości podkreślił, że nie byłoby tego wydarzenia, gdyby nie wsparcie bp. Marka Mendyka oraz senator Doroty Czudowskiej i posłanki Ewy Szymańskiej.

15.08.2018 r., Legnica, fragment oratorium "Pocałunek Boga"
Jędrzej Rams
W czwartek 16 sierpnia oratorium będzie można usłyszeć w kościele pw. św. Jana Sarkandra w Lubinie o 19.00, w piątek 17 sierpnia - w kościele pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Bogatyni o 18.30, a w sobotę 18 sierpnia - w bazylice mniejszej pw. Świętych Erazma i Pankracego w Jeleniej Górze o 19.00.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL