Nowy numer 50/2019 Archiwum

CIA w spółdzielni

Na stołach i biurkach urzędników z Centralnej Agencji Wywiadowczej Stanów Zjednoczonych (CIA) pojawią się serwisy wykonane w Bolesławcu.

Pracownicy tamtejszej Ceramiki Artystycznej Spółdzielni Rękodzieła Artystycznego opracowali wzory i przygotowali kilkaset sztuk przedmiotów utrzymanych w konwencji i kolorystyce legendarnej ceramiki bolesławieckiej. Inicjatywa wyszła od CIA.

- To unikatowe zamówienie i jedyna taka stylizacja na świecie, mimo że firma swoje wyroby wysyła do 25 krajów - informuje Helena Smoleńska, prezes bolesławieckiej spółdzielni.

Przez kilka miesięcy trwały próby i tworzenie kolejnych wersji projektu. Agenci CIA mieli też specjalne wymagania co do kolorystyki. Więcej swobody pozostawili bolesławieckim rzemieślnikom przy tworzeniu dekoracji, której autorką jest Maria Starzyk, wieloletnia projektantka w spółdzielni.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama