Nowy numer 12/2023 Archiwum

Szaleństwo na Wałach! przejdź do galerii

Na ostatnich metrach drogi do Matki nikt się nie oszczędzał!

Wejście uczestników XXVI Pieszej Pielgrzymki Legnickiej poprzedziło powitanie ich na Wałach Jasnogórskich przez przedstawiciela ojców paulinów. Każda grupa, począwszy od 0 aż po 8, była witana i przedstawiana przez ks. dr. Mariusza Majewskiego, głównego przewodnika PPL.

Grupy podchodziły kolejno na Wały. Pierwsza w tym roku była grupa nr 6. Po niej weszła 8 i 10 a następnie 1, 2, 3 i 4 na końcu 5.

Każda z nich starała się w jak najbardziej barwny sposób pokazać swój charakter. Dlatego członkowie poszczególnych grup poubierali koszuli w kolorze grupy, niektórzy mieli założone chusty. Były charakterystyczne śpiewy, okrzyki, pozdrowienia a także tańce. Nikt się nie oszczędzał. Trudno się dziwić takiemu wybuchowi radości, zważywszy, że od Legnicy jest aż 250 km na piechotę.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.