Nowy numer 42/2019 Archiwum

Tak działa Pan Bóg

Do progów kaplicy klasztoru jasnogórskiego legniccy pątnicy docierali zmęczeni upałami, ale szczęśliwi.

Wchwili zamykania tego numeru pielgrzymi byli na przedmieściach Częstochowy. Rano wyszli z Sierakowa Śląskiego i po ponad 30-kilometrowym marszu dotarli do Blachowni.

To kilkanaście kilometrów od Jasnej Góry. Był to tak napra- wdę ostatni pełny dzień pielgrzymkowy, z Eucharystią i wieczornym Apelem Jasnogórskim. Na trasę wyszło aż 800 pątników, którzy wędrowali w 9 grupach, pokonując od Legnicy aż 240 km. Część z nich przebyła całą trasę, część szła tylko przez kilka dni. – Wiem, że to nie był przypadek, choć miało to wszelkie znamiona przypadku... Te różne rozmowy, ci różni ludzie, to, że trafiłam do wspaniałej grupy franciszkańskiej – to wszystko sprawia, że wiem, iż Pan Bóg działa i mnie uszczęśliwia – mówi Asia Hellich z Warszawy, która trafiła na szlak, chcąc wykorzystać kilka dni urlopu. Ze wszystkich odbywających się w Polsce pasowała jej jedynie pielgrzymka legnicka. Przez cały czas pątnikom towarzyszyły ponad 30-stopniowe upały. Deszcz pojawił się zaledwie raz, i to jedynie na kilka minut.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL