Nowy numer 48/2022 Archiwum

Liturgia w Szydłowicach przejdź do galerii

Msza święta to okazja do podwójnego odpoczynku od upału, który tak męczy pielgrzymów na trasie.

W czwartek 2 sierpnia pielgrzymi mieli do przejścia tylko 20 km. Jednak panujące ogromne upały sprawiają, że pokonywanie każdego kilometra męczy jakby bardziej. Dlatego Eucharystia sprawowana w samo południe jest bardzo pożądaną formą odpoczynku. Po pierwsze jest to zawsze odpoczynek, a po drugie jest on zawsze dłuższy niż zwyczajowy postój. Najpierw jest bowiem Eucharystia, która trwa około godzinę, a później jest jeszcze czas na jedzenie.

W czwartek takie zatrzymanie w trasie miało miejsce w Szydłowicach. Liturgii przewodniczył ks. Jakub Bochyński, przewodnik grupy nr 1. Homilię wygłosił zaś ks. Krzysztof Wiśniewski:

Po modlitwie pątnicy zostali ugoszczeni przez miejscowych wiernych. Jak zachwalał proboszcz parafii, udało się im przygotować 5000 pierogów, kilka garnków zup, mnóstwo ciast, owoców i kompotów. Było to aż nadto dla kilkusetosobowej grupy XXVI Pieszej Pielgrzymki Legnickiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.