Nowy numer 42/2019 Archiwum

Diecezja idzie do Matki

Z błogosławieństwem biskupa kilkuset pielgrzymów ruszyło ku Jasnej Górze.

Ruszyła XXVI Piesza Pielgrzymka Legnicka. Najpierw było nabożeństwo w katedrze legnickiej, na którego zakończenie bp Stefan Cichy udzielił błogosławieństwa. Później hierarcha odprowadził pątników do kościoła pw. Trójcy Świętej. Podczas nabożeństw emerytowany biskup legnicki mówił, że czeka nas pielgrzymia droga, którą nazywa się rekolekcjami w drodze.

– Modlić się będziecie nie tyko ustami i sercem, ale także nogami, rękami i kolanami. Warto sobie uświadomić, że całe życie chrześcijanina jest pielgrzymowaniem. Jest to pielgrzymowanie z Bogiem do wiecznego celu. Stary Testament ukazuje nam ludzi pielgrzymujących. Także droga narodu wybranego z Egiptu do Ziemi Obiecanej była 40-letnią pielgrzymką. Jezus też pielgrzymował do Jerozolimy. Później Jego uczniowie przypominali, że życie jest pielgrzymką – mówi bp Cichy. Z kolei ks. Krzysztof Wiśniewski, ojciec duchowny PPL, mówił podczas kazania w Koskowicach, że pielgrzymka jest po to, byśmy doświadczali swojej słabości. Te chwile naszego bólu i niemocy są okazjami, w których otwieramy się na działanie Boga. – Kto jest w stanie powiedzieć, jak wielkie dzieła dokona Bóg, gdy się na niego otworzymy? Któż to przewidzi? – mówił kapłan. W chwili zamykania tego numeru „Gościa Legnickiego” pątnicy dochodzili do Kostomłotów, drugiego noclegu na trasie. Na Jasną Górę pielgrzymka ma wejść 7 sierpnia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL