Nowy numer 41/2019 Archiwum

U św. Barbary przejdź do galerii

- Pielgrzymka pozwala poznać, czy narzeczony to dobry materiał na małżonka - mówią pątnicy z "Jedyneczki".

Od wielu lat pątnicy grupy nr 1 Pieszej Pielgrzymki Legnickiej, idący z Polkowic do Legnicy, nocują w Lubinie. Miejscem przyjmującym pątników jest parafia pw. św. Barbary. Tak się świetnie składa, że to właśnie ta święta jest patronką grupy.

W tym roku "Jedyneczka" opuściła to miejsce rano 28 lipca po Eucharystii. Wieczorem zameldują się w Legnicy.

Na tę chwilę grupa liczy ponad 70 osób, a sporo ma jeszcze dołączyć w samej Legnicy. Wśród już idących są Monika i Mateusz z Polkowic. Mają za sobą kilka pielgrzymek, a wśród nich kilka z sobą.

- Razem szliśmy trzy razy. Szczerze polecam takie wspólne spędzanie czasu. Zamiast komplikować sobie życie i wspólnie mieszkać przed ślubem, warto pójść na pielgrzymkę. Tutaj, gdy po wielu kilometrach jest się zmęczonym, niewyspanym, głodnym, człowiek nie potrafi ukryć tego, jaki jest naprawdę. Można wtedy poznać siebie samego, jak i tego drugiego. To świetna szkoła życia. Świetne poznanie osoby, z którą planuje się spędzić całe życie - mówią narzeczeni z Polkowic.

Grupa nr 1 grupuje pielgrzymów z Zagłębia Miedziowego, a ich kolorem jest czerwień.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.