Nowy numer 46/2019 Archiwum

Areszt dla podejrzanego o podpalenie w Jakubowie

72-letni mieszkaniec gminy Radwanice aresztowany na 3 miesiące. Policja ustaliła, że to on podpalił nielegalne składowisko z chemikaliami.

O aresztowaniu 72-latka poinformował rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

- Policjanci od samego początku zabezpieczali teren pożaru. Na miejsce został skierowany także specjalny zespół powołany przez komendanta wojewódzkiego policji we Wrocławiu zajmujący się badaniem zagrożeń związanych m.in. ze składowaniem substancji niebezpiecznych. Na podstawie zgromadzonych materiałów zarzut popełnienia przestępstwa usłyszał mężczyzna, który bezpośrednio przyczynił się do powstania pożaru. Decyzją sądu został dziś tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy - informuje nadkom. Krzysztof Zaporowski.

Mężczyzna dziś został doprowadzony do sądu. Wcześniej był przesłuchiwany razem z trzema innymi osobami, m.in. dzierżawcami ternu, na którym zlokalizowane było nielegalne składowisko.

- Za sprowadzenie zdarzenia, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach mające postać pożaru, grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności - dodaje policyjny rzecznik.

We wtorek 24 lipca po godz. 13 straż pożarna i policja otrzymały zawiadomienie o pożarze składowiska w Jakubowie, gdzie znajdowało się m.in. ok. 1,5 mln litrów materiałów chemicznych. Pisaliśmy o tym szeroko TUTAJ.

Do gaszenia pożaru użyto 45 jednostek państwowej i ochotniczej straży pożarnej. Istniało niebezpieczeństwo skażenia terenu i atmosfery. Konieczne było ewakuowanie kilkuset górników z niedalekiej kopalni św. Jakub, należącej do KGHM. Pożar ugaszono dopiero w czwartek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama