Gość Radomski 43/2020 Archiwum

Trójka do Mamy idzie przejdź do galerii

Pomarańczowa grupa XXVI Pieszej Pielgrzymki Legnickiej zrobiła właśnie pierwsze kroki na szlaku.

Z kościoła pw. św. Cyryla i Metodego w Bolesławcu wyruszyły grupy o numerach 5 i 3. Kolejność jest właśnie taka, bo "piąteczka" jest tu tylko gościem, a "trójeczka" gospodarzem. ​Od tej chwili obie grupy szły już razem do Legnicy, aby tam dołączyć do reszty grup XXVI Pieszej Pielgrzymki Legnickiej i dalej pójść do Matki czekającej na Jasnej Górze.

Zanim jednak ruszyli, modlili się na Eucharystii. Tej przewodniczył ks. Mateusz Wyspiański, neoprezbiter pracujący w tej parafii. Tego dnia szczególnie modlono się za studentów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, a więc też za ks. Grzegorza Basarę, przewodnika "piąteczki". Okazją do modlitwy była 100. rocznica powołania do istnienia tej uczelni, która przypada 27 lipca.

Z Bolesławca "trójeczka" wyszła w bardzo mocnym składzie, ponieważ na liście było zapisanych ponad 100 osób.

Wieczorem pielgrzymi dojdą do Chojnowa, a w sobotę rano ruszą do Legnicy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.