Nowy numer 46/2019 Archiwum

"Dwójeczka" ruszyła! przejdź do galerii

Kilkadziesiąt osób rozpoczęło swoją pielgrzymkę do Matki od stolicy Karkonoszy - Jeleniej Góry.

To był 29. taki początek. Trzy dekady temu po raz pierwszy kilkudziesięciu zapaleńców postanowiło wyruszyć na Jasną Górę z Jeleniej Góry. Wówczas dołączali jeszcze do głównego nurtu Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej. Po utworzeniu diecezji legnickiej "dwójeczka", bo taką liczbę porządkową otrzymała ta grupa, nie porzuciła młodej tradycji i nadal wychodziła kilka dni przed innymi.

Wędrówka rozpoczęła się od Eucharystii w kościele pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Liturgii przewodniczył ks. Krzysztof Kowalczyk, miejscowy proboszcz. Obecny był też ks. Mariusz Majewski, główny przewodnik PPL, a także ks. Mateusz Olszewski, przewodnik grupy.

Pierwszego dnia pątnicy pokonają wzniesienia Gór Kaczawskich w Dziwiszowie i zanocują w Wojcieszowie. Drugi nocleg przewidziano w Złotoryi. Trzeciego dnia wędrówki grupa dotrze do Legnicy, do parafii pw. św. Tadeusza Apostoła. W niedzielę rano 29 lipca połączy się z innymi grupami w legnickiej katedrze i już z nimi tworząc jedną kolumnę XXVI Pieszej Pielgrzymki Legnickiej, wyruszy ku Jasnej Górze.

Uzupełnienie wkrótce.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.