Nowy numer 46/2019 Archiwum

Zatrzymania w sprawie pożaru nielegalnego składowiska

Policjanci z Polkowic przesłuchują cztery osoby związane z wczorajszym wydarzeniem w Jakubowie.

Jak poinformował st. sierż. Przemysław Rybikowski, oficer prasowy KPP w Polkowicach, sprawa jest właśnie wyjaśniana.

- Wczoraj policjanci z Polkowic zatrzymali cztery osoby. Wszystkie są mieszkańcami powiatu głogowskiego. Sprawdzamy, czy miały one jakikolwiek związek z pożarem, który wczoraj wybuchł na nielegalnym składowisku odpadów chemicznych w Jakubowie - mówi P. Rybikowski.

Żadnej z zatrzymanych osób nie przedstawiono jeszcze zarzutów. Policja nie ujawnia personaliów zatrzymanych osób, ani ich związków z miejscem pożaru.

Wiadomo, że zarówno właściciel działki, na której znajduje się nielegalne składowisko, jak i dzierżawca tego terenu są mieszkańcami powiatu głogowskiego.

Do pożaru nielegalnego składowiska odpadów chemicznych doszło wczoraj po południu. Prawie 40 jednostek straży pożarnej walczyło z żywiołem do wieczora. Ewakuowano górników z pobliskiej kopalni.

Czytaj także:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama