Nowy numer 43/2020 Archiwum

Jedzie do nas Mobilna Ambasada Niepodległej

Bus Caritas Polska, promujący 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, odwiedzi diecezję legnicką.

Jak poinformował Łukasz Żygadło z Caritas Diecezji Legnickiej, ekipa busa odwiedza miejscowości w całej Polsce od maja br. Teraz zmierza do Chojnowa.

- Bus przyjedzie do nas w czwartek 26 lipca. W planie wizyty jest Msza św. o godz. 18 w kościele pw. Świętych Ap. Piotra i Pawła i wspólna modlitwa przez ikoną Matki Bożej z Aleppo, pobłogosławionej przez papieża Franciszka. Po Mszy św. zostanie wygłoszone świadectwo obywatela Syrii. A następnego dnia, w piątek, w godz. 12-16 wokół Mobilnej Ambasady Niepodległej odbędzie się promocja działań Caritas Polska - wylicza Ł. Żygadło.

Trasę Mobilnej Ambasady Niepodległej zainaugurowała wizyta u Ojca Świętego Franciszka, który pobłogosławił to przedsięwzięcie.

Celem podróży Mobilnej Ambasady jest m.in. zachęcenie do wspólnego świętowania rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i promocja działań Caritas Polska w kraju i na świecie, w szczególności wolontariatu.

Jedną z osób podróżujących Ambasadą jest Syryjczyk, który opowiada o wojnie w tym kraju, i o pomocy, jaką Caritas niesie dla jego mieszkańców.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama