Nowy numer 38/2023 Archiwum

Trasa XXVI PPL

Można sprawdzić, w których miejscowościach będziemy nocowali.

Tegoroczna trasa będzie praktycznie identyczna do zeszłorocznej. Porządkowi Pieszej Pielgrzymki Legnickiej przejechali na początku maja całą trasę od Legnicy na Jasną Górę. Wszystko po to, by sprawdzić „przechodność” dróg, a także by na nowo, dla pewności, zmierzyć długości poszczególnych etapów.

W kilku miejscach zmieni się nieco trasa, lecz poza etapem Blachownia-Kawodrza, będą to raczej kosmetyczne zmiany. Wspomniany odcinek będzie miał odmienną trasę, ponieważ na tej, którą pielgrzymka wędrowała od 25 lat, przejście zagradza ogromny wał ziemi przygotowany do budowy trasy A1, biegnącej na zachód od Częstochowy. Pielgrzymi pójdą więc nieco inną drogą. Oto miejscowości naszych noclegów:

1. Legnica-Legnickie Pole

2. Legnickie Pole-Kostomłoty

3. Kostomłoty-Tyniec Mały

4. Tyniec Mały-Oława

5. Oława-Lubsza

6. Lubsza-Pokój

7. Pokój-Lasowice Wielkie

8. Lasowice Wielkie-Sieraków

9. Sieraków-Gnaszyn 

10. Gnaszyn-Częstochowa

Dużo natomiast zmieni się dla samej grupy nr 2, która rankiem 26 lipca wyruszy z Jeleniej Góry. Po raz pierwszy nie wyjdzie ona z bazyliki mniejszej pw. Świętych Erazma i Pankracego, a z kościoła pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Trasa też będzie zmieniona - zamiast iść przez sanktuarium w Dąbrowicy i Kromnów do Wojcieszowa „dwójeczka” ruszy ostro pod górę do Dziwiszowa, a następnie przez Podgórki do Wojcieszowa Dolnego.

- Mimo nieco dłuższej trasy o kilka kilometrów, będzie to o wiele łagodniejsze podejście niż w wcześniejszym wariancie - mówi ks. Mateusz Olszewski, przewodnik „dwójeczki”. Pątnicy pod patronatem św. Franciszka z Asyżu drugiego dnia nie zanocują w Wilkowie ale zejdą kilka kilometrów niżej - do Złotoryi. To pierwszy taki nocleg pielgrzymów w grodzie złota. Już teraz ks. Mateusz zaprasza wszystkich mieszkańców na wieczorny apel oraz wyruszenie następnego dnia ku Legnicy, a może nawet i Jasnej Górze. Trzeciego dnia pielgrzymi dojdą do Legnicy i tu, nocując w parafii pw. św. Tadeusza Apostoła, rano w niedzielę wyruszą ze wszystkimi ku Jasnej Górze.  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Quantcast