GN 42/2019 Archiwum

Taka dobra mieszanka

W najbliższy poniedziałek rusza pierwszy w historii diecezji legnickiej obóz ewangelizacyjno-sportowy. - Ani to rekolekcje, ani to luźny wyjazd. To taka dobra mieszanka, która ma ukazywać, że człowiek to duch, dusza i ciało - mówi ks. Robert Bielawski.

Biskup Zbigniew Kiernikowski, Anna Golędzinowska, kleryk Krzysztof Borysiewicz i liderki grup modlitewnych z jednej strony. Z drugiej - zawodnik mieszanych sztuk walki Kamil Bazelak, mistrzyni Europy w karate Małgorzata Ubowska i dietetyk Urszula Wszołek. Pod egidą ludzi prezentujących pozornie biegunowo różne spojrzenie na życie przebiegać będzie pierwszy tego typu obóz powołaniowy.

- Jest to jedyna propozycja połączenia fizyczności z duchem - tłumaczy ks. Robert Bielawski, wikary w parafii katedralnej i duszpasterz akademickiej „Ikony”, współorganizatora obozu w Szklarskiej Porębie. - W programie obozu, oprócz Eucharystii, konferencji opartych o list św. Jakuba i uwielbień, odbędą się także m. in. wyjścia w góry, treningi sportowe prowadzone przez Kamila Bazelaka, strongmana, oraz Małgorzatę Ubowską - mistrzynię w karate. Zaplanowaliśmy także koncert zespołu GGDuo, czyli Gabi i Wojciecha Gąsiorów - wylicza ks. Bielawski.

Jak dodaje, obóz przygotowany jest w taki sposób, aby odpowiadał na potrzeby współczesnej młodzieży, młodych ludzi uczących się, studiujących i pracujących. Dlatego harmonogram zajęć przewiduje także spotkania z ciekawymi ludźmi. 

- Odwiedzi nas biblista, bp Zbigniew Kiernikowski, Anna Golędzinowska, była modelka i prezenterka włoskiej telewizji - zwraca uwagę kapłan. Organizowany po raz pierwszy przez parafię katedralną oraz Duszpasterstwo Akademickie obóz to także praca w grupach i animacje prowadzone przez liderów. Duchownymi, którzy będą na obozie prowadzić różne jego punkty są m. in. ks. Jakub Sikorski, ks. Przemysław Milewski, diakon Adrian Sielicki oraz ks. Robert Bielawski. 

- Zobaczymy jak obóz będzie odebrany przez młodych ludzi. Jeżeli będzie owocny to będziemy chcieli, by był on wydarzeniem cyklicznym, by w kalendarzu rocznych wydarzeń zawsze w drugim tygodniu lipca znalazł się obóz ewangelizacyjno-sportowy - informuje ks. Robert.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama