GN 42/2019 Archiwum

Wolnym być!

90 metrów kwadratowych grafiki przygotowanej z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zawisło na jednym z bloków mieszkalnych w Polkowicach.

Gigantyczny baner zdobi elewację budynku w przy ul. Dąbrowskiego. Pomysłodawcą tej inicjatywy było Stowarzyszenia Patriotyczne Polkowice (SPP).

Organizatorzy tego przedsięwzięcia zapewniają, że jest to jedyny taki baner w całym kraju. - Kompozycja to trzy anonimowe postacie z naszej ponad tysiącletniej historii - objaśnia Wojciech Fenruch, prezes zarządu Stowarzyszenia Patriotyczne Polkowice. - Z lewej strony woj Mieszka i Chrobrego, z prawej żołnierz AK, a pośrodku - żołnierz Błękitnej Armii gen. Hallera - informuje.

Na dole baneru są daty ważnych wydarzeń z historii Polski oraz cytat z Roman Dmowskiego. Całość kompozycji nosi tytuł "Wolnym być!". - Chcieliśmy w ten sposób oddać hołd wszystkim pokoleniom, które budowały naszą suwerenność i niepodległość, często będąc zmuszonymi do walki o naszą wolność jako narodu - wyjaśnia Wojciech Fenrich, prezes SPP.

Projekt baneru jest autorstwa Mariusza Kozika. Całość przedsięwzięcia sfinansowano ze składek członków SPP oraz darowizn.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama