GN 42/2019 Archiwum

Plurimos annos!

Dziś 72. urodziny obchodzi bp Zbigniew Kiernikowski, ordynariusz diecezji legnickiej.

Zbigniew Kiernikowski urodził się w Smarzewie w Wielkopolsce. Święcenia prezbiteratu przyjął w 1971 r. W 1983 r. obronił doktorat z nauk biblijnych, a w 2001 r. habilitację.

Rok później otrzymał święcenia biskupie w bazylice św. Piotra Rzymie, a papież Jan Paweł II mianował go biskupem diecezjalnym siedleckim. Od czerwca 2014 r. pełni posługę ordynariusza diecezji legnickiej.

Pamiętajmy w naszych modlitwach wspólnotowych i osobistych o naszym ordynariuszu, wypraszając mu Boże błogosławieństwo, orędownictwo Matki Bożej Łaskawej oraz wszelkie potrzebne łaski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama