Nowy numer 2/2021 Archiwum

Na biało-czerwono

Biała wata cukrowa od proboszcza i czerwony krwiobus rejestrujący dawców szpiku zdominowały parafialną imprezę w Wojcieszowie.

Parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny świętowała swój drugi Parafialny Piknik Rodzinny. W tym roku szczególnie mocno promowano Rodzinne Igrzyska Orszakowe, które stanowią część Fundacji "Orszak Trzech Króli".

- Podczas pikniku można było zapoznać się z literaturą nt. uzależnień wśród dzieci i młodzieży. Wszystkie publikacje otrzymaliśmy z Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych - mówi pani Julita, parafianka.

Na biało-czerwono   Krwiobus zagościł w Wojcieszowie już po raz drugi Archiwum parafilane Po raz drugi z rzędu do parafii przyjechał mobilny punkt do pobierania krwi. Wolontariusze zachęcali do zarejestrowania się w banku dawców szpiku.

- W czasie pikniku dopisywały pogoda oraz dobry humor - mówi pani Julita. - Ale chyba największą atrakcją była darmowa wata cukrowa serwowana przez księdza proboszcza - uważa.

Piknik mógł się odbyć m.in. dzięki pomocy wielu darczyńców, pracy organizatorów i parafian. Pomoc uzyskano także z Kancelarii Premiera, Kolei Dolnośląskich oraz KGHM "Polska Miedź".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama