Krwawi Bezkresni

Karkonoskie Stowarzyszenie Edukacyjne u św. Pankracego zaprasza do oddawania krwi w rocznicę wydarzeń na Wołyniu w czasie II wojny światowej.

Karkonoskie Stowarzyszenie Edukacyjne w Jeleniej Górze w roku 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz z okazji 75. rocznicy Krwawej niedzieli na Wołyniu pragnie zainicjować 11 lipca 2018 r. ogólnopolską akcję Wielkiej Zbiórki Krwi Pamięci Kresów. Akcja ta inspirowana wieloma społecznymi zrywami serc Polaków, niosącymi za sobą piękne idee bierze sobie za cel kultywowanie pamięci o wielowiekowej tradycji Kresów Południowo-Wschodnich dawnej Rzeczpospolitej oraz wielką zbiórkę krwi, tak potrzebnej co roku szczególnie w okresie wakacji.

- W tym roku przynajmniej na jeleniogórskim rynku, a w kolejnych latach na rynkach kolejnych miast i 11 lipca lub w niedzielę po tej dacie, we współpracy z Regionalnymi Centrami Krwiodawstwa pojawią się autobusy – centra krwiodawstwa, gdzie będzie można bezpiecznie oddać krew. Chcemy, aby osoby, które zdecydują się na te bezinteresowne odruchy serca zostały obdarowane pamiątkowymi koszulkami, medalami, czy innymi pamiątkami, które odzwierciedlą tenże odruch serca, a jednocześnie ideę naszej Akcji. Z roku na rok będziemy chcieli wydarzeniom tym nadawać coraz większą rangę, organizując koncerty, wystawy, prelekcje o polskiej historii, ale również o polskiej idei pomagania poprzez dar krwi - mówi Mariusz Gierus, prezes organizacji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..