GN 42/2019 Archiwum

Aby stacje znowu ożyły

Po kilkunastu latach od zamknięcia stałych połączeń pasażerskich z Lubina do Wrocławia i Rudnej-Gwizdanowa, PKP PLK przywraca je do życia, zgodnie z postulatami pasażerów.

Trwają prace remontowo-rewitalizacyjne na 40-kilometrowym odcinku z Legnicy do Rudnej-Gwizdanowa (nr 289). To newralgiczne połączenie przebiega przez teren Zagłębia Miedziowego, co wiązać się będzie z wykorzystaniem szlaku także do transportu towarowego.

- Przewozy będą szybsze i sprawniejsze. Składy pasażerskie będą tędy jeździły z prędkością do 120 km/h, a towarowe - do 80 km/h - zapewniają przedstawiciele PKP Polskich Linii Kolejowych. 

Remontowanych jest także 10 stacji, gdzie przywracane jest odpowiednie oświetlenie, oznakowanie i dogodny dostęp do peronów. Rewitalizacja linii zostanie zakończona w 2020 r. Ma kosztować ok. 250 mln zł. Inwestycja jest na tzw. liście podstawowej Krajowego Programu Kolejowego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama