To wszystko dla Igusi

W najbliższą niedzielę, 24 czerwca, na terenie parafii w Sobinie odbędzie się charytatywny festyn rodzinny. Zbierane będą pieniądze na leczenie 2-letniej Igi, chorej na cytomegalię.

To będzie prawdopodobnie największa akcja charytatywna organizowana w tym roku przez parafię pw. św. Michała Archanioła w Sobinie.

Jej rozmach i zasięg to głównie zasługa parafian i ludzi dobrej woli spoza Sobina, których celem jest pomoc w rehabilitacji małej Igi Sielickiej.

Aby zdobyć jak najwięcej pieniędzy na ten cel, przygotowano całą masę atrakcji, jakich tu jeszcze nie było.

- W loterii fantowej, w której każdy los wygrywa, można wylosować m.in. lot samolotem turystycznym i szybowcem, voucher na profesjonalną sesję fotograficzną i kolację dla dwojga w dobrej restauracji. Do tego mnóstwo pomniejszych nagród, w tym sprzęt sportowy, AGD czy narzędzia dla majsterkowiczów - wylicza ks. dr Mariusz Szymański, proboszcz w Sobinie.

Aby rozpowszechnić informację o festynie, wierni własnym sumptem wyprodukowali plakaty informujące o niedzielnej imprezie. Można je zobaczyć w wielu miejscach, dlatego frekwencja zapowiada się spora. - Zachęcam wszystkich ludzi dobrej woli o przyjście w niedzielę na nasz piknik. Nikt nie pożałuje, a każdy może pomóc temu dziecku. To akcja, która łączy, ponadpartyjna i ponadwyznaniowa, bo pomagają nam także członkowie jednego ze związków wyznaniowych - informuje ks. Szymański.

Iga Sielicka jest wcześniakiem z wrodzonym zakażeniem wirusem cytomegalii, który spustoszył układ nerwowy dwulatki i uszkodził jej słuch. Rehabilitowana 4 razy w tygodniu przez wielu specjalistów, potrzebuje dalszej intensywnej opieki.

Pieniądze zdobyte podczas festynu rodzinnego w Sobinie pomogą rodzicom Igi walczyć ze skutkami choroby, wspomóc dalsze leczenie i rehabilitację.

Spotkanie w Sobinie rozpocznie Msza św. w intencji Igi o godz. 12. Po niej przewidziano koncert chóru Cantabile. Od godz. 14 rusza festyn rodzinny, podczas którego - oprócz loterii - będą m in. gry, zabawy oraz grill z dziczyzną i słodki kącik.

Festyn zakończy się wspólnym oglądaniem meczu futbolowego pomiędzy reprezentacją Polski i Kolumbii, w ramach trwających mistrzostw świata w piłce nożnej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..