Nowy numer 42/2019 Archiwum

Oseski i Jutrzenka Nadziei

Ponad stu pielgrzymów wędrowało z Polkowic do sanktuarium maryjnego w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Wśród nich – niemowlęta.

Wśród tegorocznych pielgrzymów byli jak zwykle ci, którzy od początku nie opuścili ani jednej pielgrzymki, oraz tacy, którzy dopiero odkrywają uroki tej rozmodlonej wędrówki.

Byli tacy, którzy na modlitewne wędrowanie mają więcej czasu jako emeryci, oraz ci, którzy wędrować na własnych nogach jeszcze nie potrafią kilku- i kilkunastomiesięczne oseski. Te na szczęście mogły liczyć na podwiezienie w wygodnych wózeczkach. Trasa pielgrzymki wiodła jak co roku przez Komorniki, gdzie poczęstunek dla pielgrzymów przygotowali miejscowi mieszkańcy, i gdzie otwarty był też dla nich kościół pw. św. Marii Magdaleny. Na czele pielgrzymki zamiast krzyża niesione były relikwie św. Marii Baouardy, zwanej Małą Arabką. Kościół pw. Matki Bożej Jutrzenki Nadziei w Grodowcu należy do najstarszych i najpiękniejszych sanktuariów maryjnych na terenie północnego Dolnego Śląska.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL