Nowy numer 2/2021 Archiwum

Słowo na placach przejdź do galerii

To była pierwsza taka akcja w Legnicy na taką skalę. Efekty? Cóż, Bóg je zna.

W sobotę 16 czerwca w centru Legnicy pojawiły się grupy ewangelizacyjne. Na skrzyżowaniach ulic, przed katedrą, przy galeriach handlowych stanęli wierni z Drogi Neokatechumenalnej, Odnowy w Duchu Świętym, klerycy Wyższego Seminarium Duchownego, młodzież z duszpasterstw a także np. z parafii pw. św. Jana Chrzciciela.

Radosne dzielenie się dobrą nowiną przebiegało w różny sposób. Grupa z parafii pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbego z Bogatyni zajęła puste miejsce na placu Słowiańskim, tam gdzie jeszcze niedawno stał pomnik "Przyjaźni polsko-radzieckiej". Na gitarze grał diakon, kilka osób śpiewało, a reszta rozdawała cukierki, ulotki a także zachęcała do rozmów o Dobrej Nowinie. Także na przystankach komunikacji miejskiej. - Tutaj przewija się bardzo dużo osób, dlatego postanowiliśmy stanąć i mówić o Bogu - tłumaczyli.

2018.06.16, Ewangelizacja Legnicy
Jedrzej Rams

W centrum, tuż przy katedrze swoje miejsce znalazła grupa z parafii pw. św. Jana Chrzciciela. - Od lat jestem w Odnowie w Duchu Świętym. Jestem zakochana w Panu Bogu. Kocham Go! Na takiej ulicznej ewangelizacji jestem po raz pierwszy ale nie miałam jakiegoś oporu, by stanąć przed obcymi ludźmi i mówić im o Bogu - mówiła Wiesława, która co chwilę przerywała rozmowę i przechodzącym osobom wręczała baloniki, cukierki i inne upominki.

Zwieńczeniem tej pierwszej wielkiej ewangelizacji Legnicy był koncert uwielbieniowy z świadectwami doświadczeń Boga, który poprowadziła grupa Miłości Ukrzyżowanej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama