Nowy numer 42/2019 Archiwum

Vade me cum!

To łacińskie zawołanie jak ulał pasuje do pielgrzymki, którą w najbliższą sobotę organizują diecezjalny KSM i parafia pw. św. Michała Archanioła w Polkowicach.

"Podążaj z nami!" - mówią organizatorzy tegorocznej, 13. już pielgrzymki z Polkowic do sanktuarium maryjnego w Grodowcu. Mimo że Grodowiec znajduje się już w sąsiedniej, zielonogórsko-gorzowskiej diecezji, to, jak niedaleko leży od Polkowic, i niezrównane piękno tego miejsca od lat motywują pielgrzymów do czerwcowego wędrowania urokliwymi dróżkami, łączącymi obie diecezje.

W tym roku pielgrzymi zbierają się na polkowickim rynku w sobotę, 16 czerwca, przy kościele pw, św. Barbary. Jak wyjaśnia kleryk Adam Bogdała, jeden ze współorganizatorów pielgrzymki, do wspólnej modlitwy w drodze zaproszeni są wszyscy - starsi i młodzi, z doświadczeniem pielgrzymkowym i nowicjusze.

- Wyruszamy o godzinie ósmej rano. Pół godziny przed wymarszem będziemy prowadzili zapisy. Każdy chętny powinien przynieść ze sobą 10 zł wpisowego, wygodne buty i dobry humor! - mówi. Trasa pielgrzymki będzie wiodła jak zwykle najbardziej urokliwymi miejscami tego północnego skraju naszej diecezji.Celem będzie sanktuarium maryjne w Grodowcu.

Na miejscu ks. Janusz Pązik, diecezjalny duszpasterz katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży odprawi Mszę św. Po niej wszyscy pielgrzymi zbiorą się wokół grilla, gdzie będzie można nie tylko pokrzepić nadwątlone maszerowaniem siły, ale także posłuchać zespołu muzycznego. Zagrają m. in. klerycy legnickiego seminarium oraz młodzież z KSM. Powrót zaplanowano około godz. 15-16.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL