Nowy numer 41/2019 Archiwum

Kropla radości

Legnicka parafia na dzień przed odpustem otrzymała relikwie papieża Polaka.

W czwartek 7 czerwca ks. Jan Mateusz Gacek i dk. Mateusz Maleńczuk odebrali z rąk kard. Stanisława Dziwisza relikwie św. Jana Pawła II.

To wielka radość dla parafii, bo budowa kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa rozpoczęła się dzień po wizycie Ojca Świętego w Legnicy. 3 czerwca 1997 r. zaczęto wylewać fundamenty. – Relikwie uroczyście zainstalujemy, ale musimy się do tego dobrze przygotować. Nie chcemy, żeby to było tylko takie wniesienie do kościoła. Mamy też pomysł na cykliczne comiesięczne nabożeństwa. Na razie umieścimy relikwie w naszym przeszklonym tabernakulum. W ten sposób będzie można oddawać im cześć. Chcemy też, by ten święty papież, skoro jest patronem rodzin, towarzyszył w trakcie powitania narzeczonych przy drzwiach kościoła, tuż przed rozpoczęciem liturgii ślubu. Papież przecież wydał „Familiaris consortio”, gdzie możemy odnaleźć wiele ciekawych wskazówek odnośnie do budowania rodziny – mówi ks. Jan Mateusz Gacek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL