Nowy numer 41/2019 Archiwum

Nie tylko debaty

W Legnicy odbyła się ciekawa konferencja, a po niej wyruszył Marsz dla Życia i Rodziny.

W sobotę 9 czerwca w Centrum Spotkań im. św. Jana Pawła II odbyło się sympozjum naukowe poświęcone 50. rocznicy opublikowania encykliki „Humanae vitae”.

Rozważania nad dokumentem rozpoczęły się od wykładu bp. Zbigniewa Kiernikowskiego, który opowiedział o integralnej wizji człowieka. Tej, od której świat ucieka i którą odrzuca, a która przebija przez poszczególne zdania i rozdziały encykliki papieża Pawła VI. Z kolei ks. prof. Piotr Kieniewicz wyłożył zebranym podstawy doktrynalne encykliki. Po nim dr hab. Michał Gierycz mówił o antropologicznym wymiarze dyskusji o dokumencie. Całość zwieńczyła prelekcja Jacka Pulikowskiego na temat nierozerwalności małżeństwa – z refleksją nad tym, czy jest to „okrutny zakaz czy też profetyczna troska”. Szczytem sympozjum była Eucharystia sprawowana przez bp. Zbigniewa Kiernikowskiego w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski. Po liturgii zebrani ruszyli do kościoła pw. św. Jacka w Marszu dla Życia i Rodziny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL