Nowy numer 41/2019 Archiwum

Iść za Chrystusem

Przyjęcie sakramentów świętych to w życiu chrześcijanina ważny moment na drodze wiary. Doświadczyło tego ponad 20 młodych osób z parafii pw. św. Antoniego Padewskiego w Biedrzychowicach i sąsiedniej - pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Olszynie.

Szafarzem tegorocznego bierzmowania w biedrzychowickiej parafii był bp Marek Mendyk, którego wobec zebranej wspólnoty parafialnej serdecznymi słowami przywitał ks. proboszcz Jan Nowak, gryfowski wicedziekan.

Młodzi poprosili bp. Marka o przewodniczenie Mszy św. i udzielenie im sakramentu bierzmowania. Ten odwdzięczył się im w homilii, w której oparł się na fragmencie Ewangelii opisującym spotkanie Jezusa z bogatym młodzieńcem.

- Dziś słyszymy pytanie bogatego młodzieńca: "Co czynić, aby osiągnąć życie wieczne?". Pan Jezus daje nam konkretną odpowiedź: "Pójdź za Mną" - mówił bp Mendyk. - Nie lękajcie się iść za Jezusem, nie lękajcie się pytać Go często: "Co mamy czynić?" - podpowiadał biskup pomocniczy diecezji.

Wskazując na krzyż, bp Marek podkreślił, że dziś my również, zwracając się do Pana, jesteśmy zaproszeni do budowania swojego życia na fundamencie Jezusa Chrystusa i szukania Jego woli w swoim życiu.

Po homilii nastąpił obrzęd sakramentu bierzmowania, wprowadzającego młodych ludzi w chrześcijańską dojrzałość, napełniając ich darami Ducha Świętego. Po liturgii, podziękowaniach i pasterskim błogosławieństwie ten wyjątkowy dzień i spotkanie z biskupem uwieńczone zostało wspólnym pamiątkowym zdjęciem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL