Nowy numer 42/2018 Archiwum

Kościół silny rodziną przejdź do galerii

W Legnicy odbyła się bardzo ciekawa konferencja, a po niej wyruszył Marsz dla Życia i Rodziny.

W sobotę 9 czerwca w Centrum Spotkań im. Św. Jana Pawła II odbyło się sympozjum naukowe poświęcone 50. rocznicy opublikowania encykliki "Humanae vitae".

Rozważania nad dokumentem rozpoczęły się od wykładu bp. Zbigniewa Kiernikowskiego, który opowiedział o integralnej wizji człowieka. Tej, od której świat ucieka i którą odrzuca, a która przebija przez poszczególne zdania i rozdziały encykliki papieża Pawła VI. Z kolei ks. prof. Piotr Kieniewicz wyłożył zebranym podstawy doktrynalne encykliki. Po nim dr. hab. Michał Gierycz mówił o antropologicznym wymiarze dyskusji o encyklice.

Całość zwieńczyła prelekcja Jacka Pulikowskiego na temat nierozerwalności małżeństwa.- z refleksją nad tym, czy jest to "okrutny zakaz czy też profetyczna troska".

Szczytem sympozjum była Eucharystia sprawowana przez bp. Zbigniewa Kiernikowskiego w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski. Po liturgii zebrani ruszyli do kościoła pw. św. Jacka w Marszu dla Życia.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy