Nowy numer 41/2019 Archiwum

Strażacy na kościelnym chórze

Dwie parafianki przebywające wewnątrz świątyni zauważyły dym wydobywający się z kościelnego chóru. Natychmiast powiadomiły o tym odpowiednie służby - jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej ze Ścinawy i Państwowej Straży Pożarnej z Lubina.

Taki był scenariusz ćwiczeń, jakie odbyły się we wtorek, 5 czerwca na terenie kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Ścinawie. Jak wyjaśnia Paweł Świerzewski, szef miejscowej OSP, ćwiczenia miały na celu nie tylko znalezienie źródła dymu oraz jego neutralizację, ale także przeprowadzenie kontroli kościoła pod względem potencjalnych zagrożeń. 

- Strażacy z PSP, muszą wiedzieć jak rozmieszczać jednostki i wozy bojowe, jakie są możliwości dostarczania wody czy wykorzystania samochodu z drabiną. Ścinawscy druhowie z OSP znają obiekt, więc ich zadanie polegało na zbudowaniu linii zasilającej jednostki w wodę oraz na inspekcji hydrantów - wyjaśnia. 

Ćwiczeniom z zainteresowaniem przyglądał się ks. proboszcz Andrzej Pławiak, który wspólnie z mł. bryg. Bogdanem Ćwiklińskim omawiał zagadnienia dotyczące ewakuacji wiernych, infrastruktury technicznej kościoła oraz sprawy przebiegu akcji, tak aby w razie realnego zagrożenia nie uszkodzić zabytkowych przedmiotów znajdujących się wewnątrz. 

Były to już drugie takie ćwiczenia w tym roku w gminie Ścinawa, pierwsze odbyły się w Ośrodku Alzheimerowskim.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL