Z nimi - bezpieczniej

Kilkaset dzieci, uczniów niemal wszystkich szkół w powiecie polkowickim, wzięło udział w dwunastej edycji konkursu "Z nami bezpieczniej".

W trakcie zabaw, organizowanych tym razem na terenie Szkoły Podstawowej nr 1, przygotowano kilkanaście stanowisk sprawnościowych. Reprezentacje poszczególnych szkół rywalizowały m. in. w strzelectwie, pokonywaniu rowerowego toru przeszkód czy wykazywaniu swojej sprawności w gaszeniu zaimprowizowanego źródła ognia.

Każdą z konkurencji mieli pod swoim nadzorem przedstawiciele różnych służb - strażaków, policjantów, strażników miejskich czy służby zdrowia. Jak wyjaśnia Grzegorz Kasperek z Ochotniczej Straży Pożarnej, konkurs ma charakter zabawy, ale jednocześnie kształtuje właściwe zachowania w dziedzinie bezpieczeństwa i porządku publicznego.

- Całe to wydarzenie jest nie tylko dobrą zabawą, ale i sprawdzianem teoretyczno-praktycznym wiedzy o zagrożeniach, jakie mogą spotkać dzieci w codziennym życiu - zapewnia. 

W tym roku uczniowie rywalizowali na specjalnie przygotowanym torze rowerowym, sprawdzali swoją sprawność fizyczną a także umiejętności strzeleckie na laserowym trenażerze oraz udzielali pierwszej pomocy przedmedycznej ofiarom wypadku. Zadania na poszczególnych etapach oceniali przedstawiciele poszczególnych służb.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..