Nowy numer 41/2019 Archiwum

Weekendowym statkiem do Wrocławia?

Gmina Ścinawa chce poszerzyć ofertę swojego centrum edukacji ekologicznej o... płaskodenny statek wycieczkowy.

Gmina pozyskała środki unijne na projekt rozbudowy otwartego pod koniec 2016 r. centrum edukacji ekologicznej, gdzie odbywają się warsztaty dla dzieci i młodzieży.

- Zainteresowanie zajęciami i warsztatami jest coraz większe - mówi Krystian Kosztyła, burmistrz Ścinawy. - Od nowego roku szkolnego poszerzymy ofertę o pobyty wielodniowe, jednak sercem ośrodka ma być statek i edukacja ekologiczna na wodzie z lornetką w ręku. Liczymy, że to przyciągnie jeszcze więcej chętnych - dodaje Kosztyła. 

Płaskodenny statek ma umożliwić pływanie przy niskich stanach wody. Planowane są m. in. weekendowe rejsy do Wrocławia. Na ten projekt gmina Ścinawa pozyskała blisko 3,8 mln zł w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL