Nowy numer 41/2019 Archiwum

Radość z posłania

Dokąd nasi neoprezbiterzy pójdą na swoją pierwszą parafię?

Jak pierwsi o tegorocznych zmianach wśród duchowieństwa dowiedzieli się księża, którzy zaledwie przed dwoma tygodniami otrzymali święcenia. Neoprezbiterzy spotkali się z biskupem Zbigniewem o godz. 11. Otrzymali wówczas dekrety, kierujące ich do pracy na konkretne parafie. Zapytaliśmy ich o to gdzie to będzie a także, jakie emocje odczuwa kapłan idąc na pierwszą w życiu parafię.

- To radosna niepewność. Wchodzimy w rzeczywistość duszpasterską i mamy radość, że Pan Bóg posyła nas tam gdzie On chce, a nie gdzie byśmy sami chcieli pójść - mówi ks. Przemysław Milewski, który będzie pracował od końca czerwca w parafii pw. Św. Erazma i Pankracego w Jeleniej Górze .

Ks. Przemysław Rogusz idzie na parafię pw. Świętych Piotra i Pawła w Kamiennej Górze, ks. Paweł Maj - do parafii pw. św. Jana Sarkandra w Lubinie, ks. Mateusz Wyspiański - do parafii pw. Św. Cyryla i Metodego w Bolesławcu, ks. Przemysław Głuszek - do Polkowic do parafii pw. Św. Michała Archanioła.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL