Nowy numer 08/2024 Archiwum

Zmiany na parafiach

W południe biskup legnicki wręczył księżom dekrety przenoszące w ich w nowe miejsca posługi.

W samo południe 1 czerwca biskup legnicki spotkał się z księżmi z diecezji legnickiej w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego. Po krótkiej modlitwie Anioł Pański wręczył im dekrety przenoszące ich na nowe parafie.

- Powołanie i posłanie, to jest dar całej naszej egzystencji kapłańskiej. W tym się też odnajduje nasza osobista egzystencja. My ją w pewien sposób zawiesiliśmy czy też przesunęliśmy na drugi plan. Stało się to w momencie, gdy podczas święceń wyraziliśmy gotowość do złączenia naszego życia z Jezusem Wiecznym Kapłanem. To oznacza, że trzymam się Jego i nie mam żadnego swojego "widzi-mi-się". Im bardziej to uchwycimy, tym łatwiej nam później przyjmować to wszystko, co w naszym kapłańskim życiu staje przed nami - mówił hierarcha.

W tym roku zmian wśród proboszczów jest niewiele. Wśród nich jest m.in. zmiana w Chmieleniu a także w Włodzicach Wielkich.gdzie przychodzi ks. Bogdan Klinkowski.

- To moja pierwsza parafia na którą idę nie jako wikariusz ale już jako proboszcz. Są więc nieco większe emocje niż dotychczas. Jest to przecież większa odpowiedzialność, odpowiada się już za całą wspólnotę. Będę teraz odpowiadał, za prowadzenie całej wspólnoty do Boga. Powołanie mnie na proboszcza poczytuję też jako takie okazanie wielkiego zaufania w stosunku do mojej osoby z strony księdza biskupa. Serce nieco drży ale mam zaufanie do Boga - mówi nowo upieczony proboszcz.

Wśród większych zmian jest m.in. objęcie szefowania Bibliotece Wyższego Seminarium Duchownego im. św. Jana Pawła II przez ks. dr. Tomasza Kwietnia. Stanowisko to opuszcza ks. dr. hab. Bogusław Drożdż, będąc skierowanym na probostwo parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Legnicy.

Pełna lista zmian zostanie opublikowana na stronie diecezji legnickiej pod koniec czerwca.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy