Nowy numer 3/2021 Archiwum

To było mocne ściganie

Ponad tysiąc osób stanęło na starcie Bike Maratonu w Zdzieszowicach, kolejnej odsłony rowerowych zmagań szosami i bezdrożami południowo-zachodniej Polski.

Jak informuje Bolesław Kozłowicz, jeden z organizatorów wyścigu, trasa była bardzo wymagająca. Na szczęście dopisała pogoda.

- Kto wątpi w poziom i trudności zdzieszowickiego ścigania, niech zerknie na profil dystansu GIGA - prawie 90 km z przewyższeniem prawie 1500 m. Tu naprawdę było co jechać i była to trasa dla naprawdę mocnych kolarzy - mówi.

Nie było natomiast pogodowych niespodzianek, nerwowego sprawdzania prognoz i wyczekiwania, czy śnieg na trasie zdąży stopnieć. - Była piękna wiosenna, wręcz letnia, pogoda, a kwitnący na żółto rzepak zastąpiły czerwone maki. Wiosenne błoto też zdążyło już wyschnąć, nie odbierając radości z jazdy - relacjonuje.

Podium znów padło łupem teamu UCI MTB JBG2 Cryospace. Konsekwentna i zespołowa jazda nie mogła skończyć się inaczej i cała trójka razem wjechała na metę. Do zwycięstwa wyznaczono Mariusza Kozaka, drugi był Wojciech Halejak, a trzeci Adrian Brzózka.

Trudności dystansu GIGA pasowały też pewnie zwyciężczyni w klasyfikacji PRO kobiet, a została nią Michalina Ziółkowska (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team). Drugie miejsce dla jeżdżącej od tego sezonu w tych samych barwach Anny Urban. Kolejna edycja Bike Maratonu już 9 czerwca w Świeradowie-Zdroju.

Bike Maraton to cykl największych imprez rowerowych. Ich początki sięgają roku 2001, kiedy w Piechowicach-Górzyńcu k. Jeleniej Góry odbyła się pierwsza historyczna edycja tej imprezy.

- Od początku idea Bike Maratonu była prosta, czytelna i obowiązuje do dziś - ma być to impreza dla wszystkich. Przez lata zachęcaliśmy do startu także tych, którzy wsiedli na rower na dzień przed startem, żeby po prostu się na nim przejechać - opowiada Bolesław Kozłowicz.

- Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że podczas przejażdżki wykonywanej „ot tak sobie”, pokonuje się zwykle na rowerze dystans około 20 km. W Bike Maratonie jeden z trzech dystansów, wśród których możesz wybierać, to zawsze około 20 km.

Możesz więc tę przejażdżkę odbyć na Bike Maratonie! Z numerem startowym, elektronicznym pomiarem czasu, na zabezpieczonej trasie, wśród setek takich samych zawodników - zachęca.

Oprócz "dwudziestki", najkrótszego dystansu Bike maratonu, do dyspozycji klolarzy są jeszcze dwa. Można startować indywidualnie, w swojej kategorii wiekowej, można także startować w teamie lub po prostu reprezentować swoją rodzinę (jest stworzona osobna klasyfikacja rodzinna).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama