Nowy numer 2/2021 Archiwum

W szczytnym celu

Prawie 250 policjantów zagrało w Jaworze dla dzieci poległego na służbie podkom. Mariusza Koziarskiego.

Policja - Dzieciom. Pd takim hasłem do sportowej rywalizacji ruszyło 20 drużyn policyjnych z garnizonu dolnośląskiego. Po raz pierwszy gościem turnieju była reprezentacja Wyższej Szkoły Policji ze Szczytna.

- Jaworscy policjanci systematycznie włączają się w akcje charytatywne na rzecz dzieci. Dlatego po raz kolejny zaprosiliśmy do pomocy swoich kolegów z całego Dolnego Śląska, aby zagrali dla dzieci podkom. Koziarskiego, funkcjonariusza Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji we Wrocławiu, który zginął na służbie podczas akcji zatrzymania niebezpiecznych przestępców - informuje kom. Kordian Mazuryk z KPP w Jaworze.

Dzięki tegorocznemu turniejowi udało się zebrać na ten cel ponad 10 tys. zł. W sumie w 4 edycjach - ponad 60 tys.

Na stadionie miejskim przy ul. Parkowej pojawił się także mobilny ambulans, w którym można było można oddać krew dla Kamila Dębickiego, który przed miesiącem doznał poparzeń I i II stopnia w wyniku wybuchu gazu w domu. Obok emocji sportowych i szczytnego celu, jaki towarzyszył rozgrywkom, organizatorzy przygotowali szereg atrakcji. Można było m. in. obejrzeć nowoczesne policyjne wyposażenie antyterrorystyczne, docenić pokaz umiejętności robota pirotechnicznego oraz wyszkolenia psów służbowych, które do Jawora przyjechały wraz z drużyną policyjną z Kamiennej Góry.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama