Nowy numer 42/2019 Archiwum

Prościej znaczy skuteczniej

Pół roku funkcjonowania indywidualnych kont bankowych dla przedsiębiorców przyniosło dolnośląskiemu ZUS prawie 1,7 mld zł składek.

Dolnośląscy przedsiębiorcy chwalą sobie ten typ opłacania składek, uważa Iwona E. Kowalska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa dolnośląskiego.

- Pół roku funkcjonowania indywidualnych kont pokazuje, jak mocno poprawiła się regularność wpłat na ubezpieczenie społeczne. Na Dolnym Śląsku tylko w marcu 176 724 firm bez opóźnień przelało pieniądze na zabezpieczenie społeczne. To aż 90 proc. wszystkich płatników, którzy mają zobowiązania wobec ZUS - informuje rzeczniczka.

Dla przykładu tylko w marcu br. na konta legnickiego oddziału ZUS wpłynęło 345,8 mln zł. W całym województwie dolnośląskim 1,7 mld. Zdaniem Iwony E. Kowalskiej zestawienie wpłat pokazuje, jak bardzo sprawdził się nowy sposób polegający na przelewaniu składki na jedno, indywidualne konto.

- Wcześniej było to dużo bardziej skomplikowane bo każdy przedsiębiorca musiał wpłacać składki na trzy lub nawet cztery różne rachunki, wpisując do przelewu dane identyfikujące nadawcę - zwraca uwagę rzeczniczka regionalna ZUS.

Od stycznia każdy płatnik ma do dyspozycji swój indywidualny numer rachunku składkowego, na który wpłaca składki globalnie, bez podziału na poszczególne fundusze. - Teraz to jeden przelew, jak przy płaceniu rachunku za gaz czy energię elektryczną - porównuje rzeczniczka. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL