GN 42/2019 Archiwum

Ten dzień po to jest przejdź do galerii

Biskup Marek Mendyk w Zesłanie Ducha Świętego udzielił sakramentu bierzmowania.

Nie ma chyba piękniejszego dnia na przyjęcie bierzmowania jak niedziela Zesłania Ducha Świętego. Tej radości dostąpiło w tego dnia 17 młodych legniczan z parafii katedralnej i 19 dorosłych z całej diecezji. Sakramentu udzielił im w katedrze bp Marek Mendyk.

On to podczas Eucharystii mówił młodym o przedziwnej mocy Ducha Świętego, która sprawiła niegdyś, że grupa kilkunastu mężczyzn, niewykształconych, prostych i zalęknionych wyszła nagle z ukrycia i głosiła prawdę o Jezusie z Nazaretu z taką mocą, że mimo ich późniejszej męczeńskiej śmierci, Ewangelia opanowała cały świat.

– Aż dziw bierze, że postęp świata idzie w kierunku Ewangelii i to mimo że czasami świat się od niej odwraca. Chyba nie jesteśmy w stanie pojąć tej przedziwnej zależności, tylko używając naszego rozumu. Nie zrozumiemy tego, co się wydarzyło podczas zesłania Ducha Świętego w wieczerniku, i tego, co działo się przez późniejsze 20 wieków. Nasz umysł może jednak rozjaśnić nasza wiara. To moc Bożego Ducha wiejącego ponad światem przemienia sposób myślenia ludzi od wielu pokoleń. Ta moc z Boga. Ona krok po kroku przemienia nasz świat. Jednak jak widać to po wydarzeniu w wieczerniku, potrzebni są do tego też ludzie, którzy będą przybliżali innym tę moc. Zaczęło się to na jerozolimskim placu, gdy było tam 12 apostołów. Dzisiaj to jest wasze pokolenie - mówił hierarcha.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama