Nowy numer 41/2019 Archiwum

Dekada ze świętą przejdź do galerii

Bolesławiec wspominał okrągłą rocznicę nadania miastu patronatu św. Marii de Mattias.

Uroczystości odbyły się 13 maja br. w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Bolesławcu. Najważniejszym punktem wydarzenia była dziękczynna Eucharystia. Przewodniczył jej bp Zbigniew Kiernikowski, ordynariusz diecezji legnickiej.

Wśród modlących się wiernych była s. Nadia Copa, przełożona generalna Zgromadzenia Sióstr Adoratorek Krwi Chrystusa, które w 1946 roku z Jugosławii przywiozło do Bolesławca kult swojej założycielki. Do dzisiaj siostry mają swój dom w mieście i służą mieszkańcom i całemu regionowi.

Byli obecni też przedstawiciele zaprzyjaźnionych z Bolesławcem miast z Włoch - Acuto oraz Vallecorsa. Oba mają związek z życiem świętej patronki naszego miasta. Wśród modlących się był też Piotr Roman, prezydent miasta, któremu na zakończenie liturgii biskup ordynariusz wręczył medal "Zasłużony dla Diecezji Legnickiej".

Zwieńczeniem wspomnienia były występy zespołów folklorystycznych na scenie przy kościele, a także artystów z Acuto oraz Vallecorsa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL