Nowy numer 2/2021 Archiwum

Zwyciężymy, Chryste, przez Twój Krzyż

W parafii p.w. Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny w Chocianowie odbyły się misje święte.

Przez kolejne dni ks. Jacek Szewczyk i ks. Piotr Wyszyński w swoich naukach ukazywali wiernym chocianowskiej parafii, że Miłosierdzie Boże większe jest niż ludzki grzech, a w Jezusie Bóg szuka człowieka bowiem to w Chrystusie jest nowe życie. Została przez misjonarzy przypomniana również ta prawda, że rodzina jest szkołą miłości a Eucharystia winna być w centrum życia każdego chrześcijanina.

W dniu zakończenia misji podczas Eucharystii sprawowanej na chocianowskim rynku ks. Piotr przypomniał, że krzyż jest znakiem nadziei. Dlatego świat i każdy z nas potrzebuje tego znaku nadziei bo w innym wypadku te nasze codzienne krzyże byłyby nie do uniesienia. A tylko w Jezusie jest zbawienie.

Ks. Jacek w końcowym słowie mówił że misje się dopiero zaczynają, bo trzeba będzie zdać egzamin pod tym krzyżem, który stawiamy tu w centrum miasta. Przypomniał On również słowa wiersza, że tylko pod krzyżem, tylko pod tym znakiem Polska jest Polską, a Polak Polakiem. Kulminacyjnym punktem tego ostatniego dnia misji była procesja z Krzyżem i postawienie go na środku chocianowskiego rynku przy wtórze hymnu „Zwyciężymy, Chryste, przez Twój Krzyż”.  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama