Nowy numer 41/2019 Archiwum

Zwyciężymy, Chryste, przez Twój Krzyż

W parafii p.w. Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny w Chocianowie odbyły się misje święte.

Przez kolejne dni ks. Jacek Szewczyk i ks. Piotr Wyszyński w swoich naukach ukazywali wiernym chocianowskiej parafii, że Miłosierdzie Boże większe jest niż ludzki grzech, a w Jezusie Bóg szuka człowieka bowiem to w Chrystusie jest nowe życie. Została przez misjonarzy przypomniana również ta prawda, że rodzina jest szkołą miłości a Eucharystia winna być w centrum życia każdego chrześcijanina.

W dniu zakończenia misji podczas Eucharystii sprawowanej na chocianowskim rynku ks. Piotr przypomniał, że krzyż jest znakiem nadziei. Dlatego świat i każdy z nas potrzebuje tego znaku nadziei bo w innym wypadku te nasze codzienne krzyże byłyby nie do uniesienia. A tylko w Jezusie jest zbawienie.

Ks. Jacek w końcowym słowie mówił że misje się dopiero zaczynają, bo trzeba będzie zdać egzamin pod tym krzyżem, który stawiamy tu w centrum miasta. Przypomniał On również słowa wiersza, że tylko pod krzyżem, tylko pod tym znakiem Polska jest Polską, a Polak Polakiem. Kulminacyjnym punktem tego ostatniego dnia misji była procesja z Krzyżem i postawienie go na środku chocianowskiego rynku przy wtórze hymnu „Zwyciężymy, Chryste, przez Twój Krzyż”.  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL