Nowy numer 41/2019 Archiwum

Wybór, który jest tajemnicą

– Słowo, które będziecie głosili, jest lekarstwem dla naszych dusz – mówił bp Marek Mendyk.

Błogosławieństwem bp. Marka Mendyka do pełnienia funkcji lektora i psałterzysty kilkudziesięciu młodych ludzi zakończyło kilkumiesięczny diecezjalny kurs przygotowawczy.

Chłopcy i dziewczyny pochodzą m.in. z Legnicy, Jeleniej Góry, Kamiennej Góry, Jawora i Pielgrzymki. – To jest dla mnie bardzo ważne wydarzenie. Przygotowało mnie do lepszego przeżywania Mszy św. Od dzisiaj będę lektorem i będę mógł czytać Pismo Święte podczas liturgii. Bardzo się z tego cieszę – mówi Tymoteusz Bałtrukiewicz z Pielgrzymki. Biskup Mendyk w kazaniu podkreślał rolę młodych osób w życiu parafii. – W tych wielkanocnych dniach, gdy odczytujemy słowa z Dziejów Apostolskich, odnajdujemy relacje o ogromnej wierze i odwadze głoszenia słowa przez apostołów. Nie byli wielkimi mówcami. Jednak przez nich Bóg dokonywał wielkich rzeczy – powiedział. – Oznacza to, że to nie od nas samych, ale od więzi z Panem zależy możliwość dotarcia do tysięcy osób przez jednego człowieka. Wy zostaliście wybrani przez Pana do pełnienia tej funkcji. Wybory Pana zawsze są tajemnicą i wielkim zaproszeniem. Chciałbym, żebyście głosili słowo z wiarą. Ono jest zawsze czyste, święte, najzdrowsze. Po prostu słowo życia. Wnika w nasz organizm, który nie jest wcale czysty, święty i zdrowy. Wnika w nas jednak i jest lekarstwem na nasze zatrute myśli – tłumaczył biskup.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL