Nowy numer 41/2019 Archiwum

Pamięć biało-czerwona

Kilka tysięcy osób ścigało się ulicami Lubina. Motywem przewodnim sportowej rywalizacji było uczczenie rocznicy kanonizacji Jana Pawła II.

Zawodnicy ustawili się na starcie tak, że swoimi białymi i czerwonymi koszulkami tworzyli flagę narodową. Obok barw państwowych były też biało-żółte, papieskie.

– Kiedy zmarł Jan Paweł II, przyrzekaliśmy sobie, że nie zapomnimy o nim nigdy. Ludzie byli jakby lepsi, godziły się ze sobą wrogie kluby. Ja jeszcze wtedy nie biegałem, ale takie przyrzeczenie zrobiłem. Teraz, kiedy trenuję, jeżdżę na wszystkie biegi papieskie – mówił Paweł Marczuk ze Zgorzelca. Zawodnicy wystartowali dokładnie o 18.18. Mieli do pokonania 5 km. Na metę pierwszy wśród mężczyzn przybiegł Kamil Makoś z Bolesławca. Wśród kobiet najszybsza była Patrycja Drozd z Zebrzydowej. Po biegu każdy z zawodników otrzymał pamiątkowy medal z wizerunkiem Jana Pa- wła II i symboliką nawiązującą do 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL