Nowy numer 42/2019 Archiwum

Siła i życie wieczne

Dąb Jan Paweł II jest pierwszym ze stu jubileuszowych drzew, jakie zostaną posadzone w Męcince.

W niedzielę 22 kwietnia przy kościele parafialnym pw. św. Andrzeja posadzono dąb pamięci – pierwszy ze stu, które w tym roku pojawią się w gminie Męcinka.

Gościem honorowym i pierwszą osobą, która wsypała ziemię pod dąb, był bp Marek Mendyk. Po nim uczynili to m.in. proboszcz parafii ks. Marek Kluwak, wójt gminy Mirosław Brzozowski oraz parafianie. Dąb otrzymał imię św. Jana Pawła II. Patrona – osobę, która przysłużyła się budowie Polski bądź przyczyniła się do odzyskania przez nią niepodległości – będzie miało każde z drzew. Dwa dęby zostaną posadzone przy kościołach filialnych w Chełmcu i Piotrowicach, a otrzymają imiona kard. Stefana Wyszyńskiego i bł. ks. Jerzego Popiełuszki. – Jest to piękna inicjatywa. Dobrze będzie, jeżeli na tę szczególną rocznicę pojawi się też prezent duchowy dla nas i naszej ojczyzny. Chodzi o mocniejsze przylgnięcie do Jezusa. O ile dąb to symbol siły, to słowo Jezusa nie jest symbolem, ale realną siłą dającą życie wieczne – mówił podczas Eucharystii bp Marek Mendyk. Sadzenie pozostałych drzew zaplanowano na długi weekend majowy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL