Nowy numer 43/2020 Archiwum

Gimnazjaliści walczą! przejdź do galerii

Ruszyły testy dla uczniów klas III szkół gimnazjalnych.

Test gimnazjalisty jest ważną częścią systemu edukacji. Od wyników uzyskanych na teście zależy bowiem możliwość składania podań do konkretnych szkół ponadgimnazjalnych. W całej Polsce w ławach egzaminacyjnych zasiadło około 350 tys. uczniów. Wśród nich kilkanaście tysięcy na Dolnym Śląsku. Nie inaczej było też w szkołach katolickich w diecezji legnickiej.

Już o godz. 9 pisać zaczęli uczniowie z Katolickiego Gimnazjum im. św. Franciszka z Asyżu w Legnicy. O tej godzinie rozpoczął się bowiem test z historii oraz wiedzy o społeczeństwie. Dwie godziny później otwarto kolejne koperty z pytaniami. Tym razem z języka polskiego.

- Trochę się boję, bo to ważny test - mówi Julia z klasy 3e. - Wybierając tę szkołę, brałam pod uwagę wyniki, jakie uzyskują uczniowie na tym właśnie teście, oraz to, że jest ona katolicka. Nie zawiodłam się, była świetna atmosfera do nauki i wyniki też mieliśmy bardzo dobre - mówi dziewczyna.

Tomasz z tej samej klasy nie bał się testu. - Tylko trochę. Nie to, że wcale, ale też nie ma jakiegoś wielkiego strachu. Trafiłem tutaj, bo tak się złożyło. Nie żałuję. Poznałem wielu świetnych kolegów i było dużo intensywnej nauki. Nie mam jeszcze wybranej szkoły ponadgimnazjalnej. Myślę o I Liceum Ogólnokształcącym oraz o tutejszym Katolickim Liceum Ogólnokształcącym - mówi uczeń.

Uczniów czekają jeszcze dwa dni testów. W środę będą zdawać cześć matematyczno-przyrodniczą, odpowiadając na pytania z testów matematycznego oraz przyrodniczego. W piątek ostatni dzień sprawdzianów - testy z języków nowożytnych na poziomie podstawowym oraz rozszerzonym.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama