Nowy numer 42/2020 Archiwum

Uwielbienie na placach

– Czy to jest po prostu moda? Cóż, ta „moda” na głoszenie Dobrej Nowiny trwa już od 2 tys. lat – mówi ks. Przemysław Superson, zapraszając na niezwykle wydarzenie.

Duszpasterstwo Młodzieży oraz Wyższe Seminarium Duchowne już teraz zapraszają na wielkie wydarzenie ewangelizacyjne, skierowane nie tylko do młodych. W sobotę 16 czerwca o godz. 12 w legnickiej katedrze pw. Świętych Piotra i Pawła rozpocznie się Eucharystia pod przewodnictwem biskupa. Po niej ze specjalnym błogosławieństwem na miasto wyruszą grupy ewangelizatorów.

Pójdą na ulice, place, parkingi, by mówić o Jezusie Zmartwychwstałym. – Będzie to poniekąd kontynuacja tego, co przeżywaliśmy przed rokiem, gdy do Legnicy przyjechał z posługą o. John Bashobora. Odbyły się wówczas swoiste rekolekcje z mocnym doświadczeniem obecności Ducha Świętego. W tym roku też ruszamy z Jego mocą – idziemy ewangelizować i dać się ewangelizować – mówi ks. Przemysław Superson, diecezjalny duszpasterz młodzieży. Czy to jest po prostu moda? – Cóż, ta „moda” na głoszenie Dobrej Nowiny trwa już od 2 tys. lat. Kościół z natury jest i powinien być misyjny. Nie musimy wypełniać tej powinności, wyjeżdżając do Afryki, lecz przede wszystkim powinniśmy to robić w naszych miastach, ewangelizując ludzi, których mijamy na ulicach – dodaje kapłan. Trzon grup będą tworzyli członkowie wspólnot z naszej diecezji, począwszy od grup szkolnych i parafialnych, przez Odnowę w Duchu Świętym, Ruch Światło–Życie aż po neokatechumenat. Jeżeli ktoś nie należy do takich wspólnot, a chciałby wziąć udział w inicjatywie, powinien skontaktować się z ks. Robertem Bielawskim, wikariuszem parafii katedralnej. On będzie przygotowywał chętnych do tej misji. Zakończeniem ewangelizacji miasta będzie koncert połączony z modlitwą i świadectwami, który rozpocznie się o godz. 16 przed budynkiem Wyższego Seminarium Duchownego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama