Nowy numer 42/2019 Archiwum

Kwadrans ze słowem

Duszpasterstwo „Kadosz” zaprosiło w III niedzielę wielkanocną do wzięcia udziału w wydarzeniu „Bible-ing”.

Schodzimy się, siadamy w kółku, plecami do siebie, twarzą do ludzi, podajemy sobie sigla Ewangelii z tego dnia i rozpoczynamy naszą modlitwę – w ciszy.

To jest bardzo ważne, że nie zaczepiamy przechodzących obok, ale oni widzą nas czytających w milczeniu Pismo Święte – mówił ks. Robert Bielawski. Wszystko odbyło się na skwerze w centrum Legnicy. Uczestnicy wydarzenia siedząc na trawie, zagłębiali się w lekturze Pisma Świętego. Później dzielili się swoimi myślami związanymi z danym fragmentem. Ksiądz Robert podkreślił, że jest to wydarzenie incydentalne, nie akcyjne. Jest to lektura Pisma Świętego, słowa Boga, a więc przede wszystkim modlitwa. – Przyszłam tutaj, ponieważ należę do Duszpasterstwa Młodzieżowego „Kadosz”. Podczas rekolekcji zobaczyłam, jak starsza ode mnie młodzież, ta z duszpasterstwa akademickiego, fascynuje się Bogiem. Też tego zapragnęłam – mówiła Jula. – Jedną z dróg do Niego jest czytanie Pisma Świętego. Jestem na etapie układania sobie tego czytania, ponieważ ciągle mam wrażenie niedosytu i niepoukładania. Ale myślę, że jestem na dobrej drodze, bo sięgam po Pismo.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL