Nowy numer 41/2019 Archiwum

Dzień Skupienia Bractwa Henryka Pobożnego

W legnickim domu zakonnym oo. franciszkanów przy ul. Macieja Rataja modlono się, czytano poezję i rozmawiano o piastowskim księciu.

Dzień skupienia dla członków bractwa rozpoczęło posiedzenie kapituły, a po nim odbyła się Msza św., którą celebrował i podczas której homilię wygłosił o. Józef Szańca OFMConv.

W programie znalazła się również konferencja duchowa, którą dla zebranych poprowadził ks. prof. PWT dr hab. Bogusław Drożdż, a po po jej zakończeniu odbyło się Walne Zebranie Bractwa.

Dyskusja i sprawy różne zakończyły część zamkniętą dnia skupienia.

W części otwartej Tomasz Łysiak, pisarz, dziennikarz, aktor i scenarzysta, przeczytał rapsod Stanisława Wyspiańskiego „Henryk Pobożny pod Lignicą".

Tomasz Łysiak jest także częstym gościem Duszpasterstwa ludzi Pracy ’90, które jako pierwsze wystąpiło z wnioskiem o rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego księcia Henryka Pobożnego.

Przed prezentacją rapsodu Andrzej Potycz, przewodniczący Kapituły Bractwa przeczytał swoje wprowadzenie zatytułowane „Wyspiański – Legnica – Henryk Pobożny".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL