Nowy numer 42/2020 Archiwum

Bo życie jest święte

Życie jest najwyższym i najpiękniejszym darem Boga dla człowieka. Rozumieją to ci, którzy w Dzień Świętości Życia, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, przystąpili do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

Wyjątkową oprawę miała świąteczna Eucharystia w uroczystość Zwiastowania Pańskiego w parafii pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Olszynie. Poprzedziła ją adoracja przed wystawionym w monstrancji Najświętszym Sakramentem.

Tego właśnie dnia 28 osób złożyło przyrzeczenia i przystąpiło do Duchowej Adopcji. Przez dziewięć miesięcy, od 9 kwietnia br. do 9 stycznia 2019 r., będą się modlić każdego dnia o uratowanie życia poczętego dziecka oraz o sprawiedliwe i prawe życie po urodzeniu.

- Życie jest święte i co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Natomiast chore jest to w naszym kraju, że tak ważkie sprawy są przedmiotem politycznych awantur i sporów, które nie powinny mieć miejsca - powiedział w homilii ks. dziekan Bogusław Wolański. - Jako chrześcijanie jesteśmy wezwani do tego, aby to życie chronić od poczęcia do naturalnej śmierci. Troska o najsłabszych jest naszym szczególnym zadaniem.

Po homilii 28 osób, świeckich i duchownych, z zapalonymi od paschału świecami uroczyście, stojąc przed ołtarzem, złożyło przyrzeczenia i odmówiło modlitwę w intencji nienarodzonego.

Każdy, kto przystąpił do Duchowej Adopcji, zobowiązał się do odmawiania codziennej modlitwy w intencji nienarodzonego wraz z jedną tajemnicą Różańca, a także podjęcia dobrowolnego postanowienia.

Ks. dziekan Bogusław Wolański zaproponował, aby członkowie wspólnoty Duchowej Adopcji w każdą drugą niedzielę miesiąca spotykali się na adoracji eucharystycznej, by wspólnie powierzać Panu Bogu troskę o nienarodzone dzieci. - Duchowa Adopcja dotyczy jednego dziecka, którego imię zna jedynie Pan Bóg. Naszą pewność, że Bóg wysłucha modlitwy, opieramy na wierze we wszechmoc i nieograniczone miłosierdzie Boże. Bóg jest Dawcą życia i Jego wolą jest, by każde poczęte dziecko żyło i było otoczone miłością rodziców - podkreślił ks. Wolański.

Duchowa Adopcja powstała po objawieniach Matki Bożej w Fatimie, stając się odpowiedzią na wezwanie do modlitwy różańcowej, pokuty i zadośćuczynienia za grzechy, które najbardziej ranią Jej Niepokalane Serce.

Duchowa Adopcja skutecznie leczy głębokie zranienia wewnętrzne spowodowane grzechem aborcji. Pozwala matkom odzyskać wiarę w Boże Miłosierdzie, przynosząc pokój ich sercom. Może się także stać czynnikiem odrodzenia wspólnej modlitwy i miłości w rodzinie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama