Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

26 razy Jan Paweł II

Członkowie 20 Kół Towarzystwa Przyjaciół Dzieci z Legnicy i powiatu legnickiego wzięli udział w wieczorze pamięci o świętym papieżu.

Takie wieczory Koła TPD z rejonu legnickiego organizują od wielu lat. Tym razem współorganizatorem spotkania była Szkoła Podstawowa nr 6 im. Henryka Sienkiewicza w Legnicy.

To ona udzieliła gościny uczestnikom spotkania oraz miejsca na wyeksponowanie portretów Jana Pawła II, ponad stu wydawnictw poświęconych papieżowi Polakowie oraz jego popiersia, poświęconego kiedyś przez kard. Stanisława Dziwisza.

Montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów SP 6 porwał widzów znakomitym wykonaniem i wzruszającą treścią. Po tym występie artyści z 10 szkół powiatu legnickiego deklamowali poezję i pieśni o papieżu Polaku.

- Takie spotkania organizujemy dwa razy w roku, począwszy od 2005 roku. Za każdym razem odbywają się w innej szkole - wyjaśnia Kazimierz Pleśniak, prezes legnickiego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. - Jednak nasze działania upamiętniające postać i pontyfikat Jana Pawła II na tym się nie kończą. Organizujemy także wycieczki szlakiem św. Jana Pawła II, konkursy upamiętniające wśród młodych wielkiego Polaka, przyjaciela dzieci i młodzieży. Pamiętamy o jego szczególnych związkach z Legnicą, gdzie Jan Paweł II otrzymał tytuł honorowego obywatela miasta i że w 1998 r. odwiedził Legnicę - dodaje prezes Pleśniak.

Szczególnie wzruszającym momentem wieczoru było przesłanie ks. Władysława Jóźkowa, honorowego obywatela Legnicy, skierowane do do obecnych na spotkaniu znanego, zakończone szczególnym aktem uczczenia św. Jana Pawła II - padnięciem na kolana przed jego obrazem i zawierzeniem opiece dzieci i młodzieży.

Warto zaznaczyć, że przed uroczystością delegacja uczniów Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Legnicy złożyła wiązankę żółto-białych kwiatów przez pomnikiem św. Jana Pawła II obok legnickiej katedry.

Kolejny Dzień Pamięci o Janie Pawle II odbędzie się w 40-rocznicę pontyfikatu, w październiku 2018 r.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy