Nowy numer 41/2019 Archiwum

A grób jest pusty! przejdź do galerii

Wielka procesja zakończyła liturgię Wigilii Paschalnej w legnickiej katedrze.

Tegoroczna liturgia Wigilii Paschalnej rozpoczęła się w legnickiej katedrze o 22.00. Przewodniczył jej biskup Zbigniew Kiernikowski.

Modlitwa rozpoczęła się na zewnątrz katedry, gdzie rozpalono ognisko. Ogień pobłogosławiony przez celebransa został użyty do zapalenia paschału, znaku jasności i obecności Chrystusa. Całkowite ciemności w katedrze rozjaśnił zapalony paschał oraz setki świec odpalonych od niego.

Następnie zgromadzeni przeżyli liturgię Słowa z dziewięcioma czytaniami. Bp Zbigniew Kiernikowski tłumaczył ich treść:

W liturgii chrzcielnej celebrans udzielił sakramentu Chrztu Świętego 9 katechumenom. Otrzymali oni też sakrament bierzmowania i Komunię Świętą.

A grób jest pusty!   Oto są Baranki młode... - śpiewali wierni tuż po Chrzcie Świętym katechumenów Jędrzej Rams /Foto Gość Liturgię zakończyła procesja rezurekcyjna dookoła katedry oraz odśpiewanie Te Deum i błogosławieństwo biskupa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL