GN 42/2019 Archiwum

Katechezy przed Triduum, cz. 2

W Wielki Wtorek bp Zbigniew mówił o fenomenie liturgii Wielkiego Piątku.

Biskup na wstępie w kilku słowach wrócił do ogólnego spojrzenia na Triduum Paschalne, jako wydarzenia wypełniającego wolę Boga, które staje się w nas wówczas, gdy z wiarą bierzemy w nim udział. Szczegółowo zaś opowiedział o liturgii Wielkiego Piątku. Podzielił je na trzy części.

Pierwszą jest liturgia słowa:

Drugim elementem składowym jest adoracja krzyża, centralny element wielkopiątkowej liturgii. Biskup podkreślił, że powinien być tylko jeden krzyż. - Ten jeden krzyż jest znakiem komunii wszystkich ochrzczonych. Każdy co prawda ma swój własny krzyż w życiu, ale by wejść w relację z własnym krzyżem, potrzebujemy zwracać się do tego, od którego wszyscy się odwracają - jednego Jezusa na krzyżu - mówił biskup.

Hierarcha zwrócił też uwagę na Komunię św., czyli trzecią część liturgii Wielkiego Piątku.

Ostatnia katecheza odbędzie się w Wielką Środę o 19.30 również w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Legnickiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama